TAVASZI KANKALIN

A kankalinfélék családjába tartozó növény aranysárga virágzata mézszerű, kellemes illatot áraszt.
Védett növény!!

Gyógyhatása: álmatlanság ellen hatásos. Nyugtató hatással van a szívre és az idegekre. Vértisztító hatása révén kiválaszt minden olyan mérgező anyagot, amely köszvényt és reumatikus megbetegedést okoz. Aki ízületi bajra és betegségre hajlamos (köszvény és reuma), az hosszabb időn át igyon meg napi egy-két csésze kankalinteát. A heves fájdalmak enyhülnek és idővel teljesen meg is szűnnek. A kankalintea azonkívül kitűnő ideg- és szíverősítő, mely csillapítja a migrént és az ideges fejfájást, kiválóan hat szívizomgyulladás, vízkór esetén és szélhűdés megelőzésében. Ha a gyökerét megfőzzük, mézzel keverjük, kitűnő teához jutunk, amely segít a hólyagkő elhajtásában.

Altató tea:50 gramm kankalin, 25 gramm levendulavirág, 10gramm orbáncfű, 15 gramm komlóbarka, 5 gramm macskagyökér.  Ebből a teakeverékből 1 púpozott teáskanálnyit leforrázunk ¼ liter vízzel és három percig állni hagyjuk. Elalvás előtt isszuk kortyonként, amilyen melegen csak tudjuk. Szükség szerint kevés mézzel édesíthetjük.
Vértisztító tavaszi teakeverék: 50 gramm kankalin, 50 gramm bodzahajtás, 15 gramm csalánlevél, 15 gramm pitypang-gyökér. Egy púpozott teáskanál keveréket ¼ liter vízzel leforrázunk és három percig állni hagyjuk. Napközben kortyonként két csészével fogyasztunk belőle. Esetleg kevés mézzel édesítjük.

Tea: 1 púpozott teáskanálnyi kankalint ¼ liter vízzel leforrázunk, rövid ideig állni hagyjuk.

Bor: Friss  kankalinvirággal lazán megtoltunk egy 2 literes üveget és valódi jó fehérbort öntünk rá,hogy a virágokat ellepje. Az üveget, bedugaszolva két hétig a napon tartjuk. Szívpanaszok esetén egy-egy kortyot iszunk a borból, amikor szükséges. Szívbetegek naponta 3 evőkanállal is megihatnak belőle.




Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el