Ásványok


Mindig vonzottak az ásványok. Már gyermekkoromban felszedtem mindenféle számomra érdekesnek tűnő ásványt és kőzetet. Idővel megismertem a gyógyhatásaikat is és használatukat.

Amikor a gyógyító ásvány bekerül az ember aurájába, ez hatást fejt ki az emberi test energiamezőjére. A gyógyító kövek rezgése feloldja az energiamező blokkjait, semlegesíti a negatív rezgéseket. A testen belül az egyes szerveknek más-más rezgésük van. Ezért is van az, hogy a különböző szervi problémákra más-más gyógyító kő való. A megfelelően kiválasztott kő segít visszahangolni a beteg szervet az eredeti rezgésére, ezzel támogatva annak gyógyulását. A kő energiát, sugallatot áraszt, amelyek által az emberben új felismerések születnek. Feloldódnak a mentális blokkok, és a gyógyító ásványok hatására pozitív gondolatok születnek.

Hogyan válasszuk ki a megfelelő köveket?

Próbáljuk ki, melyik kőnek van számunkra kellemes tapintása, melyik indít el bennünk rögtön valamilyen érzést, gondolatot. A kő, amire éppen szüksége van szervezetünknek, általában felveszi kezünk melegét, ami hideg marad, az pillanatnyilag nem aktuális számunkra.

Gyógyító kövek tisztítása sóval

Tegyük tiszta, adalékanyag mentes tengeri sót egy üvegtálkába, és takarjuk le egy pamut anyaggal. Erre helyezzük a követ, és hagyjuk ott egy éjszakára! Sose temessük bele a sóba a gyógyító ásványt, mert egyes kövek szerkezetét károsíthatja a só. A tűzzel és sóval való tisztítás során kősó mécsest, vagy só lámpát használunk. A tűz felerősíti a só hatását, és ilyenkor egy a tűz, mint természeti elem hatását is használjuk.

Gyógyító kövek tisztítása tűzzel és füsttel

A legbiztonságosabb, ha tiszta forrásból származó tömjén vagy szantál füstölőt használunk. Gyújtsuk meg a füstölőt, és a tisztítandó követ tegyük a füstölő mellé. Néhányszor fújjuk rá a követ, amíg meg nem érezzük annak tisztaságát! Másik megoldás, ha mintákat írunk le a kővel a füstben. A legjobb hatás elérése érdekében körkörösen vagy végtelen jelet rajzolva mozgassuk a követ.

Gyógyító kövek tisztítása földdel

Dugjuk az ásványt egy éjszakára földbe. A legjobb eredményt nagy kertekben, öreg dió vagy tölgyfa alatt érhetsz el. De a célnak megfelel nagyobb virágcserépbe ültetett, pozitív kisugárzású növények alatt lévő föld is. A földdel való tisztítással óvatosan kell bánni.

Egyrészt a túlságosan lúgos, műtrágyákkal és más anyagokkal szennyezett föld hatása nem megfelelő, és ügyelni kell a környező növényfajtákra is.

Gyógyító kövek tisztítása folyó vízzel

A követ tartsuk hideg, vagy langyos folyó víz alá néhány percre. Az, hogy mennyi ideig kell a folyó víz alá tartani a követ, sok mindentől függ. Minél hosszabb ideig volt egy kő egy negatív hatásnak kitéve, annál tovább. Több forrás is megerősíti, hogy a követ addig kell a folyó víz alá tartani, amíg megérzed annak tisztaságát. Hogy ez pontosan milyen érzés, leírni nem lehet, csak megtapasztalni. A porózus köveknél csak óvatosan szabad a folyó vizes tisztítást alkalmazni. Ezeket a köveket zárd a markodba, és úgy tartsd a víz alá! A víznek nem feltétlenül kell kővel érintkeznie, hiszen valójában a víz ősi energiája az, amely a tisztítást végzi.

Gyógyító ásványok használatának módja

A gyógyító ásványokat sokféleképpen használhatjuk. Közös pont a használati módszerek között, hogy a kőnek érintkeznie kell a testünkkel.

A legegyszerűbb használati módja a gyógyító ásványoknak, ha magunknál hordjuk őket. Válasszunk egy olyan sima felületű, kezünkbe simuló követ, amelynek érintése pozitív érzéseket kelt bennünk. A kő kézbe véve, a kéz reflexzónáin keresztül fejti ki a hatását. Ezért ezt a követ tartsuk minél többet a markunkban. Különösen jó hatást érhetünk el, ha meditáció közben tartjuk a kezünkben. A rohanó mindennapokban tegyük a zsebünkbe. Így egész nap velünk van, rezgése beépül az auránkba. A kezünket zsebre dugva gyakran hozzáérhetünk.

Tegyük a kiválasztott követ egy kancsóba, és töltsük fel tiszta vízzel. Fontos, hogy a követ az elixír készítése előtt megtisztítsuk! Hagyjuk a gyógyító ásványt néhány órára, vagy akár egész északára a vízben, majd igyuk meg a vizet. A víz átveszi az ásvány rezgéseit, és amikor megisszuk, a kő gyógyító rezgése a testünkre közvetlenül, belülről hat.

Fürdés előtt tegyük a kiválasztott köveket a fürdővizedbe. Készítsünk a szokásosnál kicsit melegebb fürdővizet, hogy az ásványoknak legyen idejük átadni rezgéseiket a víznek. A vízben végzett meditáció során kézbe foghatjuk őket, vagy pihenés közben elhelyezhetjük a csakra pontjainkon is.

Masszázs gyógyító ásványokkal

A legelterjedtebb a lávaköves masszázs. Ehhez sima felületű, kerekded lávaköveket használnak. A lávakő valójában bazalt, amely erősen mágneses. Nyugalmat és kiegyensúlyozottságot áraszt, segít az ellazulásban. A lávaköves masszázs során a kő ezoterikus hatásán kívül jó hőtartó képességét is felhasználják, hiszen a lávaköveket a masszázs előtt felmelegítik. De a masszírozáshoz nem csak lávakő használható. A legelterjedtebbek a jáde és hegyikristály masszázskövek.

Meddig használjuk?

A kövek jeleznek, amikor már nincs rájuk szükségünk, elhidegülnek tőlünk, vagyis érintésünkre és viselésükkor hidegek maradnak. Ilyenkor tegyük le, mert mint bármi mást, a gyógyító energiákat is túladagolhatjuk. A gyógyulás után tartsunk tíz nap szünetet, majd megelőzésként hordjuk magunknál marokkő formájában.



Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el