Fehér akác
Jó köhögéscsillapító, nyálkaoldó, enyhe vízhajtó. Kiváló gyomorsavtúltengésre, refluxra is. Görcsoldó, nyugtató, tonizáló, és székrekedésre is ajánlott. Korlátlan ideig iható, de kúraszerűen naponta csak addig kell inni, amíg az adott probléma meg nem szűnik.
Gyógyhatásai: teája jó köhögéscsillapító, enyhe vízhajtó, és hashajtóként is alkalmazzák. Ízjavítónak is keverhetjük más teákba. Az akác virágából készült forrázat kiváló nyálkaoldó, görcsoldó, nyugtató, tonizáló. Gyomor, és nyombélfekélynél az orbáncfűvel felváltva kell használni. Kúraszerűen naponta egy csészével csak addig kell inni, amíg az adott probléma nem szűnik. A szervezetet emlékeztetve a védekezésre a továbbiakban heti vagy kétheti egy csésze is elegendő. Legfontosabb tulajdonsága, hogy csökkenti a gyomorsavtermelést, ezért eredményesen használható reflux betegségre.
Felhasználása: ha vízhajtásra használják, reggel kell inni egy csészével, székletlazításra viszont este kell fogyasztani. Gyomorsav túltermelésre naponta 1 csésze akácvirág tea ajánlott este, étkezés után. Napi egy-két csészével kúraszerűen, a panaszok megszűnéséig iható. Akkor se hagyjuk abba teljesen a tea fogyasztását, ha a gyomorégés megszűnt. Emlékeztetőül időnként igyunk meg egy-egy csészével. Köhögésre napi két csésze fogyasztása ajánlott 1-2 héten keresztül. Száraz köhögésnél hurutoldó, hurutos köhögésnél köptető hatása van. A teát mindig frissen kell elkészíteni, a langyosra hűlt forrázatot akácmézzel lehet ízesíteni. Fél óra alatt kortyolgatva fogyasszuk el reggel és este. Mivel csökkenti a savtermelést, ezért étvágycsökkentő hatása is van, ebből a célból keverhetjük katángkóróval. Utóbbit főzni kell, ezért 2-3 perces főzéssel készítsük el a katángteát, majd ezzel a teával forrázzuk le az akácvirágot. Napi 1 csészével igyunk belőle éhgyomorra, de nem tovább, mint 4 hét. Utána tartsunk egy 3-4 hetes szünetet. Gyermekeknek 6 éves kortól hígítva (egy teáskanál teafű, 2,5 dl vízhez) adható.