Betegségek R
Rák
Lelki hatások: elfojtott érzelmekhez, néha hosszú ideje fennálló helyzethez vagy aggodalomhoz kapcsolható, amely mély ellenérzéseket vált ki belőlünk, és amellyel kapcsolatban sosem mertük kifejezni legmélyebb érzéseinket. Bár a rák gyorsan is kialakulhat, általában többéves belső konfliktus, bűntudat, sebek, kínok, bosszúság, utálat, zavartság vagy feszültség eredményeként jelenik meg. Reménytelenséget érzünk, ami önelutasítással párosul. A rákban szenvedő emberek gyakran nagyon szeretetreméltóak, odaadóak, figyelmesek és jók a környezetükhöz, nagyon érzékenyek, és szeretetet és boldogságot varázsolnak maguk köré. Mindemellett saját személyes érzelmeiket elnyomják magukban. Miközben mindenkivel törődnek, saját igényeiket félreteszik, nem foglalkoznak velük. Mivel úgy tűnik, az élet nem hoz már számukra semmi jót, feladják, és elmegy az életkedvük. Ha sok erőteljes érzelmet, gyűlöletet, bűntudatot, elhagyatottságot élnek meg, akkor fellázadnak, ráadásul még mások problémái és szenvedései miatt is bűntudatot éreznek, és elkezdik saját magukat elpusztítani. Az élet áldozatának szerepében tetszelegnek, ezért áldozatul eshetnek a ráknak. Általában valakivel vagy egy élethelyzettel szemben érzett gyűlölet az, ami őket belülről felemészti, és ami a sejtjeik önpusztítását beindítja. Ez a gyűlölet olyan mélyre van ásva bennük, hogy gyakran nem is vannak a létezésének tudatában. Elrejtőzik a jó ember álarcuk mögött. A testük lassan szétesik, mert a lelkük is ugyanezt teszi. Arra van szükségük, hogy a kielégítetlen vágyaikat beteljesítsék, ahelyett, hogy csak másoknak szereznek örömet. Meg kell ajándékozni magukat apró örömökkel, kedvességekkel. Sok ellenérzést, belső konfliktust, bűntudatot, önmaguk megvetését halmoztak fel magukban, mert mindig másokért éltek, és nem úgy, ahogy szerettek volna. Nem szeretik és értékelik magukat, mert úgy érzik, nem érdemlik meg azt. Egyáltalán nem akarnak élni. Haszontalannak érzik magukat. Ezt a módját választották az öngyilkosságnak. Úgy érzik, elrontották az életüket, és ezt kudarcnak élik meg. A betegség által érintett testrész rávilágít a problémák természetére. Jelzi számukra, mely gondolatsémákat részesítettek előnyben, és hogyan kell viselkedni ahhoz, hogy a betegségeik eltűnjenek.
Megoldás: újra kapcsolatba kell kerülniük a belső énükkel, és olyannak kell elfogadni magukat, amilyenek, a jó és rossz tulajdonságaikkal, erősségeikkel, gyengeségeikkel együtt. Fel kell hagyniuk a régi beidegződéseikkel és erkölcsi szokásaikkal. Nagyon fontos a betegségük elfogadása ahhoz, hogy utána eredményesen tudjanak ellene küzdeni.
Ránc
Lelki hatások: akkor jelennek meg ráncok, amikor érzelmi sokkot, belső zűrzavart élünk meg. Az is lehet, hogy olyan eseményt élünk meg, amelyben el kell szakadnunk egy embertől, egy helyzettől, vagy anyagi javainktól kell megfosztanunk magunkat. Ez azt eredményezi, hogy egyfajta belső szomorúságot, elkeseredettséget, meg nem értést, lelki fájdalmat kell megélnünk.
Megoldás: tanuljuk meg elfogadni azt, hogy az életünk minden egyes eseménye azért van, hogy minket segítsen a fejlődésben, és az elszakadás az, amellyel a feltétlen szeretetet megvalósíthatjuk, a ráncainknak nem lesz többé létjogosultsága. A bölcsesség hozza el a szív valódi fiatalságát.
Rándulás, bicsaklás
Illóolaj: kakukkfű, jázmin, eukaliptusz, rozmaring, levendula
Lelki hatások: valamely hibánkért felelősséget kell vállalni, vétségünkért kérdőre vonnak. Az ízületek a rugalmasságot és az életünk helyzeteihez való alkalmazkodást szimbolizálják. A rándulás azt jelzi számunkra, hogy épp fékezünk. Bizonytalanul érezzük magunkat, ellenállást érzünk az általunk választott iránnyal szemben (boka), vagy azzal szemben, amely felé jelenleg haladunk (csukló), vagy ami felé haladni tudnánk egy új helyzetben. Bűntudatunk van, és meg szeretnénk magunkat büntetni az ellenállásunkért. Olyan mentális feszültséget élünk meg, amit már nem lehet elviselni. Attól függően, hogy milyen mértékben vagyunk dühösek, mennyire nagy az ellenállásunk, bűntudatunk, mentális feszültségünk, vagy egy jobbfajta ínszalagsérülést élünk meg, ahol az ínszalag csak megrándul, vagy egy komolyabb ínszalagsérülést, amelyben az ínszalag részlegesen vagy teljesen elszakad, és így inkább az ízület ficamáról beszélhetünk.
Megoldás: viselkedjünk a helyzethez méltóan, vállaljuk a felelősséget, ismerjük el hibánkat, és a hiányosságainkat tegyük életünk részévé. Tudatosítsuk, hogy mit éreztünk a baleset pillanatában, vagy mit tettünk közvetlenül azelőtt. Feltehetjük magunknak a kérdést: Olyasvalamit teszünk, amiről jobb lenne lemondani? Vajon a helyzetkezelési módszerünk feszültséget és valódi szorongást okoz nekünk? Időt szánunk arra, hogy új irányt találjunk magunknak, vagy, hogy meghozzuk a szükséges változtatásokat annak érdekében, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, és hogy szabadon haladhassunk előre? Fogadjuk el ennek a rándulásnak a tényét, amely ezért van, hogy változtatásra kényszerítsen. Ha az elfogadás megtörtént, a gyógyulás gyors és teljes lesz. Ha azonban haszontalannak, semmirevalónak érezzük magunkat, mert most nem, vagy csak gyengén tudunk járni vagy lebecsüljük magunkat, sokkal hosszadalmasabb gyógyulásra kell számítanunk. Ezért hasznunkra válik, ha az adott helyzetet pozitívan és konstruktívan, előremutatóan próbáljuk látni.
Rejtettheréjűség
Lelki hatások: a test lelki éretlenségről árulkodik.
Megoldás: a kezdetektől fogva kellő teret kell hagyni a nemiség számára. Idejében felismerni a terméketlenség veszélyét. Szükség estén változtassunk a here állásán. Meg kell értenünk, hogy új élet létrehozása csak nemi szinten lehetséges.
Rekedtség
Lelki hatások: nem vagyunk képesek nyugodt hangnemet megütni. Nem merünk kiállni saját kijelentései mellett. Ha nincs hangunk, nem hall meg bennünket senki. Hatalmunktól, jogainktól vagyunk megfosztva, nem vagyunk közlékenyek. Már nincs kedvünk ahhoz, hogy felemeljük a hangunkat. Rekedtségünk ellenére is megpróbálunk tovább beszélni. Hangunk nem szívből szól, hanem a túlterhelt torokból. Megerőltetett hang: erőltetett hangulat. Fáradt hang: fárasztó helyzet. Náthánál: berekedünk a sok ki nem mondott dologtól. Nem dúlhatunk-fúlhatunk haragunkban, nem emelhetjük fel hangunkat, és nem ordíthatjuk ki felgyülemlett agressziónkat. Suttogásra vagyunk kényszerítve. A titkokat csak suttogva lehet továbbadni. Hangunk veszít erejéből, érdessé, rekedté válik. A rekedtség mentális és fizikai kimerültséget jelent. Valami megakadályozza, hogy könnyedén haladjunk előre. Érzelmi zárlatot élünk meg, és visszafojtjuk az agresszivitásunkat. A torok az igazság, a kommunikáció és az önkifejezés energiaközpontjához kapcsolódik. Úgy érezzük, az általunk nehezen feldolgozható igazság, és személyes meggyőződéseink csapdába ejtettek. A fáradtság, amit érzünk, csak felnagyítja azokat a gondokat és aggodalmakat, amelyeket nem akartunk meglátni, észrevenni.
Megoldás: tanuljuk meg visszafogni magunkat. Tudatosan nézzünk szembe a kihívásokkal, és tekintsük hajtóerőnek azokat. Fogadjuk el a kapott kritikákat, de tudjuk megvédeni saját kijelentéseinket. Üvöltsük ki belső jajveszékeléseinket, belső hangzavarunkat. Fogadjuk el az elhalkulás kényszerét, tanuljunk meg hallgatni. A rekedtségnél mélyebb hang esetén: találjuk meg a kapcsolatot hangunk, és belső énünk mélysége között. Tanuljunk meg harcba szállni annak érdekében, hogy hallathassuk hangunkat. Emeljük fel szavunkat, hangoztassuk saját elvárásainkat és jogainkat. Próbáljuk ki a durvább hangnemet is. Csak az tud igazán hallgatni, aki tud torkaszakadtából üvölteni is. Ébredjünk tudatára,hogy meg kell állnunk, és biztosítanunk kell magunknak a felépülésünkhöz szükséges időt és pihenést. Kipihenten az eseményeket és a helyzeteket valódi méretükben látjuk.
Reumás ízületi gyulladás
Illóolaj: kamilla, bazsalikom, eukaliptusz, rozmaring, levendula, kakukkfű, borsmenta
Megerősítés: Én vagyok a tekintély önmagam számára. Szeretem, és elfogadom magam. Az élet jó.
Lelki hatások: tehetetlenségérzet, szeretethiány, keserűség, neheztelés. Önmagunkat, és kapcsolatainkat nem tudjuk elfogadni. Hajlamosak vagyunk másokért is komoly áldozatokat hozni. Minden fájdalom, amelyet egy betegség során átélünk, valaki másnak szól. A fájdalom mindig valamely agresszív cselekmény eredménye. Ha szabadjára engedjük agressziónkat, s valakire lesújtunk, az áldozatunk érez fájdalmat. Ha azonban agresszív impulzusainkat leblokkoljuk, azok ellenünk fordulnak, s fájdalmat érzünk. Akinek fájdalmai vannak, legjobb, ha átgondolja, hogy azok tulajdonképpen kinek is szólnak. A reumás személy nem tud agressziójával bánni, egyébként nem fojtaná el, nem blokkolná le azt. Mivel azonban az agresszió jelen van, erős, tudattalan bűntudatot kelt benne, s ez a mások irányában megnyilvánuló segítőkészséghez, önfeláldozáshoz vezet. Gyakran éppen akkor lép fel a betegség, amikor valamely, az életben beállt külső változás folytán az illető nem tudja többé bűntudatát szolgálattal kompenzálni.
- Ujjak
Hüvelyk:
intellektus,
aggódás.
Mutató: ego, félelem.
Középső: harag,
nemiség.
Gyűrűs: bánat.
Kisujj: család, színlelés.
Rózsahimlő, rubeola
Drágakő: malachit, rubin, smaragd, turmalin
Lelki hatások: valami új dolog agresszív módon utat tör magának a gyermek életében, a bőr határai belülről felrobbannak. Szükséges fejlődésbeli előrelépés.
Megoldás: nyíltan, és elszántan felkészülni az új lépések megtételére az életben. Tudatosítani ennek a fejlődési lépésnek a szükségszerűségét, fontosságát, amely nőknél a későbbiekben indirekt védelmet nyújt a terhesség alatt.
Rühösség
Illóolaj: geránium, borsmenta, levendula, muskotályzsálya, citrom
Megerősítés: Az élet élő, szerető, örömteli kifejeződése vagyok. A saját életemet élem.
Lelki hatások: tisztátalanság látszata, és érzete. Tisztátalan benyomás miatti szégyenérzet. Talán a dolgok nem úgy történnek, vagy nem olyan gyorsan, mint ahogy azt szeretnénk. Nem szabad hagynunk, hogy egy ember, egy helyzet vagy egy dolog zavarjon, megrohanjon, inkább el kell engednünk a dolgokat, és feladni azt, hogy mindent irányítani akarunk az életünkben.
Megoldás: vizsgáljuk felül tisztaságérzetünket. Menjünk bele olyan kapcsolatokba, amelyek bőrünk alá, egészen csontjaink velejéig hatolnak. Vizsgáljuk meg, hogy a rüh a testünk melyik részét támadta meg, hogy rájöjjünk bajunk forrására. Hagynunk kell, hogy az életünk a saját medrében folyjon, és fogadjuk el, hogy mindennek megvan a maga ideje.