Betegségek K
Kancsalság
Lelki hatások: nehézséget okoz irányt adni az életünknek. Kusza, rendezetlen tekintet. Az agy kiszűri a kancsal szem alkotta képet, így az nem vesz részt a képalkotásban. Csak egy szemmel látjuk a valóságot. Általában a gyermekkor érzékeny korszakaiban alakul ki. A gyermekek nem tudják feldolgozni a világban érzékelt dolgokat, a látottakat, ezért visszahúzódnak az egyik pólusra. Egyoldalú látásmód. Kibírhatatlanná válik a valóság két oldala, elviselhetetlenné válnak az ellentmondások. Nem akarjuk, nem tudjuk a valóságot érzékelni. Képtelenek vagyunk felmérni a távolságot, felfedezni a dolgok mélységét, meglátni a perspektívákat. A nagyon enyhe, kacér kancsalság a nőknél vonzónak számít, egyfajta gyengeségről árulkodik a világ észlelését illetően, s ettől gyámoltalanságot sugall. A saját magunkkal való szembenézéstől való félelmemet jelöli. Félünk szembenézni azzal, akik vagyunk. A szemek helytelen koordinációja azt jelentheti, hogy a reakcióink és a gondolataink nincsenek összhangban a környezetünkkel, amely belső konfliktust okozhat számunkra. Az is lehetséges, hogy egy másik valóságot akarunk a magunk számára teremteni, és megpróbálhatjuk magunk kivonni a szüleink vagy más, olyan emberek befolyása alól, akikről úgy gondoljuk, helytelenül viselkednek. Mivel fiatalkorunkban gyakran kellett dühvel, bosszúsággal vagy félelmekkel szembenéznünk, a szemeinkben megmaradt ez a félelem, és a szemünk körüli izmok állandó sokkos állapotban maradtak. A szemeinket irritáció érheti, ha a bennünk és körülöttünk látott dolgok irritálnak minket. A kancsalság lehet nagyfokú kíváncsiság eredménye is. A mindent látni akaró, kielégíthetetlen kíváncsiságunk kifárasztotta a szemeinket. Ezzel akarja a testünk a tudtunkra adni, hogy időt kell hagynunk magunknak arra, hogy a dolgokat értékelhessük. Ez arra is utal, hogy a saját szépségeinket is fel kell ismernünk, azt a csodálatos lényt, akik vagyunk.
Megoldás:
tudatosítani saját lényünk szerteágazó tendenciáit. Belátni, hogy gondot okoz számunkra a helyes
irány megtalálása. Az adott dimenzió korlátozottságát elismerni, és átformálni mélyebb
dimenziók megértésévé. A hiányzó szemet tudatos cselekvéssel kompenzálni annak
érdekében, hogy a valóság mélységei mégiscsak átláthatók legyenek számunkra.
A kiszolgáltatottság, gyámoltalanság felvállalása. Nyíltan
felvállalni, és megmutatni, hogy hiányzik még valami a tökéletességhez,
teljességhez. Az önkorlátozás megtanulása a valóság egyik oldalán.
Kanyaró
Drágakő: fakvarc, hegyikristály, malachit, obszidián, rubin
Illóolaj: eukaliptusz
Lelki hatások: influenzára emlékeztető kísérő tünetek: torkig vagyunk vele. A fény kerülése. A lappangási, előkészületi időt az új áttöréséig sötétben szeretnénk tölteni.
Megoldás: tudatos nyitás a következő fejlődési szakasz felé, határaink felnyitása, és újraértelmezése, még akkor is, ha ez fájdalmat okoz. A régivel már torkig vagyunk. Engedjük, hogy bensőnkben az új áttörhessen, tegyük meg a soron következő fejlődési lépést.
Kaposi-szarkóma
Drágakő: azurit, berill, fluorit, hegyikristály, herkimer, holdkő, lapis lazuli, magnetit, malachit, rubelit, selenit, turmalin (kék, rózsaszín)
Lelki hatások: az eredeti lelki fejlődésiránytól oly mértékben eltértünk, hogy a test segíti kifejezésre jutni a feledésbe merült, elfojtott problémát. A szellemi-lelki gyarapodás ezen a területen annyira gátolva volt, hogy az most a testben agresszív, rendezetlen módon tör magának utat.
Megoldás: engedjük, hogy kapcsolataink terén szokatlan elképzeléseink, és merész ötleteink is kifejezésre jussanak. Engedjük, hogy azok szabadon, mások ellenőrzése nélkül gyarapodjanak, és fejlődjenek. Vállaljuk át az ellenőrzést, és a felelősséget. Fejezzük ki önmagunkat, ne testünk beszéljen helyettünk. Ismerjük fel annak szükségességét, hogy váltanunk kell. Fedezzük fel a határokat átlépő szeretetet, szabaduljunk meg az idegen döntésektől, önmagunk, és mások elveitől, éljünk csak legfőbb törvényeink szerint, és fejlődjünk.
Kar
Lelki hatások: az új élettapasztalatok befogadásának képességét szimbolizálják. A karjainkat tapintásra vagy valami megragadására használjuk azért, hogy a kreativitásunkat, cselekvési lehetőségeinket kamatoztassuk, és szeretetünket kifejezzük. Segítségükkel kapcsolatba léphetünk emberekkel, közeledhetünk hozzájuk, és így beengedhetjük őket a kis világunkba. Megmutatjuk nekik azt is, hogy örömmel és harmóniával szeretjük őket. A karjaink a belső érzéseinket és irányultságainkat fejezik ki. A karok közel vannak a szívhez, és kapcsolatba is hozhatók egymással. Így az emberek érzik, hogy a szeretet és az energia a szívünkből jön, amikor nyitottak vagyunk. Mindkét kéz magában foglal egy energiaközpontot, amely a tenyérben található. Ez a 21 kis csakra egyike. A kezeink két energiaközpontja közvetlenül a szívvel van kapcsolatban. Így a karjaink a szívünk meghosszabbításaként tudnak működni, és fizikailag és energetikailag képesek a szeretet szállítására. Ha ösztönösen összefonjuk a két karunkat magunk előtt, akkor védekezünk vagy bezárulunk bizonyos, nekünk nem tetsző érzelmek előtt.
Kartörés
Lelki hatások: a tünet üzenete aszerint változik, hogy melyik kar szenvedte el a törést, és hogyan történt a baleset. A világhoz fűződő kapcsolat megtört. Nem tudjuk kézben tartani a saját életünket. Cselekvésképtelenné válunk. Kénytelenek vagyunk másokra támaszkodni.
Megoldás: az életet kihívásnak tekinteni, és merni megélni. Változatosságot vinni az életünkbe. Ahelyett hogy a testünket kényszerítenénk arra, hogy olyan ízületeket hozzon létre, amelyek eredetileg nem is léteznek, inkább azokon a területeken kell a mozgékonyságot megvalósítani, ahol ezt a képességet eddig nem használtuk. Mozgékonyság, kifejezőkészség.
Kényszeres cselekvés
Lelki hatások: a személyiségünk olyan aspektusára vonatkozik, amelyet negatívnak tartunk, amely nem tetszik nekünk, olyannyira, hogy látni sem akarjuk. Ezt elfojtjuk, a lelkünk mélyére nyomjuk vissza. Amíg nem akarunk ezzel szembesülni, és nem vagyunk hajlandó elfogadni ezt, az élet egyre több olyan helyzetet sodor majd elénk, amelyben szembesülnünk kell a személyiségünknek ezzel a megtagadott részével.
Megoldás: meg kell vizsgálnunk, hogy mi az, ami ennyire zavar minket. Nézzünk szembe vele, ahelyett, hogy elmenekülnénk előle. Fogadjuk el, hogy olyan emberi lények vagyunk, akiknek megvannak az erős és gyenge oldalai, hibái és erényei. Tudatosítsuk, hogy saját magunk vagyunk önmagunk legszigorúbb bírája. Bocsássunk meg magunknak és tanuljuk meg szeretni magunkat. Az a tény, hogy elfogadjuk magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, lehetővé teszi számunkra, hogy teljes egészében kiteljesedhessünk, és nem lesz szükségünk arra, hogy egy kényszer által szabadítsuk fel magunkat.
Keringés-összeesés, ájulás
Illóolaj: ciprus, kakukkfű, citrom, narancs, rozmaring, muskotályzsálya, eukaliptusz
Megoldás: helyezzük fejünket alacsony szintre, a lábunkat pedig emeljük magasra, gondoskodjunk friss levegőről, pihenjünk. Fektessünk nagyobb hangsúlyt a fej és a szív területére. Hosszú távon juttassunk valamivel kevesebb energiát, és fordítsunk kevesebb figyelmet a fej problémáira. Az élet súlypontja tolódjon el hosszú távon az alsó, női pólus felé. Ne hordjuk fenn az orrunkat, fejünket. Ahelyett hogy összeesnénk, vagy összeomlanánk, engedjük el magunkat, a megfelelő helyen, és időben. Találjunk rá saját életritmusunkra.
Kétoldali végtagbénulás
Lelki hatások: akaratunk megtörése, önjogosultságunktól való megfosztottság, nem tudjuk egyenesbe hozni a dolgokat. Nincs érzékünk ahhoz, hogy mikor jön el a megfelelő pillanat az anyagi, és lelki tartalmak továbbadására. Visszaesés a korai gyermekkorba.
Megoldás: meg kell tanulni tisztelni mások akaratát. Meg kell tanulni szabadon, és feltétel nélkül adni, és ajándékozni. Értékelni saját nőies oldalunkat. Meg kell tanulni érvényesülni, és nyugalmi állapotból cselekedni. Az élet értékeit önmagukban, feltételek nélkül felismerni. Alázat: a világot lentről felfelé szemlélni. Odaadás: a világ lábai előtt heverni.
Kettős látás
Lelki hatások: a világ kettős érzékelése. A valóság két, egymással szemben álló vetülete között hánykolódunk, nem tudjuk eldönteni, melyik a valódi, holott mindkettő egyszerre az.
Megoldás: tudatosítanunk kell magunkban a dolgok kettős természetét, és azt a tényt, hogy mindennek megvan az ellenpólusa. Meg kell tanulnunk észrevenni saját életünk ellentmondásait, és elfogadni azokat. A lehetőségeknek mindig mindkét oldalát észrevenni.
Kéz
Megerősítés: Úgy döntök, hogy minden tapasztalatomat szeretettel, örömmel, és könnyedén kezelem.
Lelki hatások: fontos jellemzője, hogy az ujjlenyomatainkhoz hasonlatosan a múltunkat, a jelenünket és a jövőnket is jelképezik. Kezeink uralják a mindennapjaink élethelyzeteit, és a kezeink állapota megmutatja számunkra, hogy mennyire ragadjuk meg a valóságot, hogyan fejezzük ki a szeretetet és az utálatot. Ha hidegek a kezeink, akkor érzelmileg kihúzzuk magunk egy olyan helyzetből vagy kapcsolatból, amelyben érintettek vagyunk. Az is lehetséges, hogy visszautasítjuk, hogy az alapszükségleteinkkel törődjünk, és hogy örömet szerezzünk magunknak. A nyirkos, nedves kezek nagymértékű idegességről, szorongásról tanúskodnak. Az érzelmeink hatalmukba kerítenek minket, talán túl érintettnek, vagy túl aktívnak érezzük magunkat a mindennapi életünk egy helyzetével kapcsolatosan. Ha fájdalmat érzünk a kezeinkben, vagy a kezeink görcsölnek, akkor az arról árulkodik, hogy nem vagyunk hajlandóak rugalmasnak lenni egy adott helyzetben. Fel kell tennünk magunknak a kérdést, hogy mi az, ami zavar minket, vagy mit nem akarunk megvalósítani. Lehetséges, hogy tehetetlennek érezzük magunkat, vagy nagyon félünk a kudarctól. Ez oda vezet, hogy mindent uralni, irányítani, birtokolni akarunk a kezeink segítségével, abban az esetben, ha valami kicsúszna a kezeink közül. Ha a kezeink még véreznek is, akkor biztosan van egy olyan helyzet, egy álom vagy egy terv az életünkben, amiről úgy érezzük, nem voltunk képesek megvalósítani, és ez szomorúsággal tölt el bennünket. Ilyenkor az életörömünk elszáll. Ha a kezeink lebénulnak, akkor úgy érezhetjük, le vagyunk bénulva, nem vagyunk képesek megtalálni a megfelelő eszközöket egy bizonyos feladat vagy cselekedet megvalósításához, és ezzel kapcsolatosan tehetetlennek érezzük magunkat. Kézbénulás egyaránt létrejöhet nagyon intenzív mentális tevékenység következtében, amikor úgy érezzük, túl vagyunk pörögve, felbosszantottak, amikor nagy nyomás vagy feszültség feszít szét bennünket. Ha megsebesítjük a kezeinket, akkor lehetséges, hogy az érintés ellen tiltakozunk, el akarjuk kerülni az intimitást, hogy valakit megérintsünk, vagy valaki minket megérintsen. A valakivel való kapcsolatba kerülésünktől való félelem egy olyan általunk megélt különleges eseményhez kapcsolódik, amely egy múltbeli visszaélésre emlékeztet minket.
Megoldás: saját cselekedeteinket a középpontba helyezni és megkérdőjelezni. Tanuljuk meg elengedni a dolgokat, és tudatosítsuk magunkban azt a tényt, miszerint egyedül csak önmagunk felett lehet hatalmunk, mások felett nem.
Kéz- és lábujjak elgörbülése
Lelki hatások: szűkölködés esetén mohóság, és birtoklási vágy megnyilvánulása. Jellemgyengeség esetében a támasz keresését fejezi ki.
Megoldás: ismerjük fel az alaphelyzetet, és elégítsük ki az igényeket. Gondoskodjunk belső, és külső támaszról.
Kézizzadás
Lelki hatások: a nedves, hideg kéz őszinte, mivel félelmet fejez ki, be nem
vallott félelmünket.
Megoldás: ismerjük meg saját félelmeinket, valljuk be, és fogadjuk el őket. Találjunk lehetőséget a visszahúzódásra. Próbáljuk meg félelmeinket tudatosan kifejezni, szálljunk szembe korlátainkkal.
Kézproblémák
Tünet:
1. hüvelykujj hajlítóizmának bénulása, a hüvelykujj egy síkba kerül a többivel: felfogási nehézségek.
2. fáradt, lógó és bénult kéz: a nyitott kéz az őszinteség, és a békés szándék jele.
3. karmokká görbült ujjak: eldurvult hozzáállás az élethez.
4. gacsos kéz: semmiképpen se kelt jó benyomást.
5. dobverő-ujjak a körömperc megnő a krónikus szív- és tüdőbetegség következtében fellépő hiányos oxigénellátás miatt, az ujjak vége megnő, és eldurvul.
Megoldás: be kell látnunk, hogy így nem tudjuk kézbe venni életünk irányítását. Fogadjuk el, és vegyük komolyan a kézen megjelenő külső jelzést, és a vele járó életfeladatokat.
Kiégés
Lelki hatások: nagyon maximalisták és odaadóak vagyunk, a tökéletességre törekszünk. Talán van az énünknek egy olyan része, amelyet nem fogadunk el. Úgy érezzük, mintha az egész emberiség ellen kellene harcolnunk, mert azt érezzük, hogy az nincs összhangban az elvárásainkkal és mély meggyőződéseinkkel. Miért folytassuk? Feladjuk, mert ez már túl sok számunkra. Ez egy védekező, menekülési betegség is. Mitől akarunk elmenekülni azzal, hogy túlhajtjuk magunkat a munkában? Félünk attól, hogy szemtől szemben találjuk magunkat saját magunkkal?
Megoldás: nyugalomra és pihenésre van szükségünk azért, hogy energiakészleteinket újra feltölthessük. Főként azzal a gondolattal kell szakítanunk, hogy mindenkinek meg kell felelnünk. Tudatában vagyunk annak, hogy legjobb tudásunk szerint, magunkat teljesen beleadva kell elvégeznünk minden feladatunkat, és minden cselekedetben újra meglelnünk a derűt, a szeretetet, a belső békét.
Klausztrofóbia
Lelki hatások: úgy érezzük, nincs irányításunk a dolgok, történések felett, ami szorongást vált ki belőlünk. Minden olyan zárt hely kapcsán, ahol egyedül vagy másokkal együtt kell lennünk, pánikba esünk. Ez a félelem származhat születési traumából, amikor a méhnyakon átpasszírozva kellett megtennünk az utunkat a külvilág felé. Lehetséges, hogy anyánk ekkor megélt félelme ránk is átragadt. Ez a félelem onnan is datálható, amikor az anyaméh biztonságot nyújtó, elzárt kis fészkéből a szülési fájások, méhösszehúzódások kikergettek minket, amely következtében megszületett bennünk az újtól vagy minden új történéstől való félelem. Így ha egy zárt helyen találjuk magunkat, az minket erre, a születésünk pillanatában elraktározott félelmemre emlékeztethet. Úgy érezzük, hogy rabjai vagyunk egy olyan helyzetnek, amelyben teljességgel tehetetlennek érezzük magunkat.
Megoldás: születési trauma feldolgozása. Tekintsük az életet születések láncolatának, amelyet, egyiket a másik után kell megélnünk. Minden szorult helyzetet követően nyíljunk meg a tágasabb megoldások felé, amelyek új kilátásokkal gazdagíthatják életünket. Meg kell vizsgálnunk, hogy ez a félelem nem egy olyan gondolat vagy mentálisan berögzült gondolatséma eredménye-e, amelynek eredete az életünk első szakaszához nyúlik vissza. Ez a fóbia a legtöbb esetben egy olyan, szexualitáshoz kapcsolódó félelemből ered, amely a gyermekkorunkig nyúlik vissza. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy szexuális zaklatást szenvedtünk volna el gyermekkorunkban, hanem az érzelmi memóriánkban ilyen jellegű félelmet raktároztunk el, vagy megijedtünk attól, hogy úgy éreztük, nincs kiút egy bizonyos szexuális jellegű szituációból.
Klimax
Illóolaj: rózsa, kamilla, orvosi zsálya, édeskömény, geránium, levendula, koriander, ciprus, jázmin, levendula, narancs, pacsuli, ilang-ilang
Fűszer: rozmaring
Lelki hatások: ez egy érzelmileg túlfűtött időszak, amely ahhoz a problémakörhöz kapcsolódó érzéseket takar, hogy vajon még szerethető, kívánatosak vagyunk-e, de főleg a körül forognak a gondolataink, hogy vajon szeretnek, és kívánnak-e még. Összegezve az életünket, számot vetve a dolgainkkal, talán sajnáljuk, hogy nem tettünk meg bizonyos dolgokat. Az lehet a benyomásunk, hogy nem használtuk ki teljességgel az életünk kínálta lehetőségeket. A klimaxszal járó hőhullámok belső konfliktust jeleznek, és a feminin oldalunk úgy érzi, hogy a férfi, maszkulin oldalunk által előidézett tünetek fojtogatják, megfullasztják. Az egyetlen eredményes módja annak, hogy ettől a kellemetlen tünettől megszabaduljunk, hogy megpróbáljuk visszahozni, újraéleszteni magunkban a hasznos, tapasztalt és bölcs nőt, mivel ha csökönyösen nem követjük életünk áramlását, akkor ez fejfájást, migrént is okozhat bennünk. Még akkor is, ha már nem vagyunk többé képesek gyermeket szülni, meg kell találnunk a spirituális utunkat, irányunkat. Újra fel kell fedeznünk, újra meg kell találnunk magunkban a nőt. A figyelmünket most magunkra és a társunkra fordítsuk ahelyett, hogy csak a gyerekeinkre és a családra figyelnék. Egy újabb értelmet adunk az életünknek. Olyan általunk választott dolgokat tehetünk, amelyeket szeretünk. Az öregedéstől való félelem sokkal inkább közeli és valóságos lehet számunkra. Még az is lehet, hogy tudat alatt képesek vagyunk a havi vérzésünket is visszahozni azért, hogy annak segítségével visszatérhessünk a múltba, és belekapaszkodjunk abba a fizikai, testi fiatalságba, amely már a múlté.
Megoldás: hangolódjunk rá a visszatérésre. Tanuljuk meg, hogy az intenzitás nem a mennyiségből, hanem a minőségből fakad. Éljük meg éretten a változókort. Fogadjuk el a testünkben végbemenő változásokat, és a belső, lelki, spirituális, társadalmi és családi életünk átalakulásait egyaránt. Az élet minden percét éljük át, élvezzük. Az eddig megélt tapasztalataink segítségével hatalmat nyerünk az életünk fölött, és ez lehetővé teszi számunkra, hogy különleges bölcsesség és kincs birtokába juthassunk.
Klimaxos panaszok
Gyógynövény: cickafark
Illóolaj: levendula, bergamott, citromfű
Lelki hatások: rámutatnak a le nem zárt ügyekre, amelyeken a szervezet még tovább dolgozik. Nem megélt nőiesség, félelmek, hogy elmulasztottunk valamit, pánikhangulat, pótlásszükséglet.
- hőhullámok, hirtelen hőemelkedés, lázroham: a nem megélt dolgok lázba hoznak, és félelmet keltenek bennünk
- verejtékezés: a tüzes nő képe
- száraz, forró nyálkahártya: testünk ég a forróságtól
- felhevülés: rohamokban ránk törő elpirulás, mint szexuális izgalomnál
- ingerelhetőség: állítsuk magunkat kihívások elé, engedjük, hogy bizonyos ingerek magukkal ragadjanak
- bizsergés: belső nyugtalanságot érzékelünk a változás előtt
- álmatlanság: a várakozástól, és az izgalomtól nem tudjuk álomra hajtani a fejünket
- félelemérzet: szorító érzések az új területek érintésével kapcsolatban
Az első négy tünet a szervezethez tartozik, zavaróak lehetnek, bár csak akkor jelentkeznek, ha eddig kevésbé kaptak teret, és ha túlzottan aggódunk az életszakasz lezárulása miatt. A másik négy tünet a tinédzserek viselkedéséhez is tartozhatna: a gyakori vérzések a termékenység látszatát keltik. A burjánzások, miómák terhességgel kapcsolatos tudattalan vágyainkat fejezik ki. Depresszió alakulhat ki, s akár az öngyilkosság veszélye is fennállhat.
Megoldás: lelkesedjünk, és lobbanjunk lángra. Örüljünk a soron következő dolgoknak. A termékenységet más szinten valósítsuk meg. Foglalkozzunk utunk, és életünk céljával, a megváltással, és a halállal. A hőség helyett törekedjünk a melegszívűségre, és keressünk más forró témákat, amelyek mostantól elsődlegessé válhatnak számunkra. Foglalkozzunk a lelki hazatérés új feladataival. A menstruáció kezdetével váltunk nővé, kimaradásával a nő, és anyaszerepet adjuk le.
Kóma
Megerősítés: Biztonsággal, és szeretettel veszünk körül. Helyet teremtünk számodra a gyógyuláshoz. Szeretünk.
Tünet: az agy anyagcseréjének károsodása következtében fellépő mély, és tartós eszméletvesztés. Gyakran ez a kórtörténet vége. A kómás stádium sok esetben megelőzi a halált, ilyenkor az élet, és halál köztes állapotának felel meg. A köztes lét állapotában a lélek hosszabb időn keresztül készül fel túlvilági útjára. Néha a lélek közbenső, mielőtt még egyszer visszatérne ősi lakhelyére.
Lelki hatások: általában egy személytől vagy egy helyzettől való menekülés miatt érzett bűntudat az, ami előidézhet egy balesetet. Ha nehéz ezt a bűntudatot kezelnünk, akkor a kómába menekülünk. Ez az állapot egy személytől vagy egy élethelyzettől való menekülés iránti erős vágyat takar. Annyira nagy fájdalmat érzünk belül, hogy bezárkózunk, mivel nagyon reményvesztettek, magányosak és frusztráltak vagyunk. Érzéketlenné szeretnénk válni az élet nehézségeivel szemben. Ez a mély álom egyfajta védekezés számunkra. Érzéketlenné tesz mindarra, ami körülöttünk történik. Teljesen tudat nélküli állapotban szeretnénk maradni mindaddig, amíg az élet elviselhetőbb lesz számunkra. El kell döntenünk, elmegyünk, vagy itt maradunk. Olyan nagy szomorúságot érzünk, hogy el akarunk menekülni a világból, amelyben élünk. Még akkor is, ha a kóma igen hosszú ideig tart el, nagyon fontos, hogy a szeretteink kimutassák a szeretetüket, érzelmeiket, és közvetítsék felénk, hogy mi döntünk arról, menni akarunk, vagy itt maradni. Amikor kómában vagyunk, az agyunk olyan szinten aktív maradhat, hogy hallhatjuk, amiket mondanak nekünk, érezhetjük közelségüket, a belőlük áradó szeretetet, még akkor is, ha nem vagyunk képesek mozogni vagy beszélni. Az is lehet, hogy a haláltól való félelem tart ebben az eszmélet nélküli állapotban. Ilyenkor arra van szükségünk, hogy megnyugtassanak, és elmondják nekünk, hogy teljes biztonságban elmehetünk, ha éppen arra vágyunk.
Megoldás: segítsük, és kísérjük a lelket olyan eszközökkel, amelyeket még teljesen érzékel.Gondoskodjunk a megfelelő eszközökről, olyan dolgokról, amelyek energiával látják el a lelket, hiszen az odafordulás minden formáját átéli az illető, legyen az gondoskodás, vagy fizikai jelenlét. Mélyről fakadó hajlandóság a lélekutazásra.
Koncentrációs zavarok gyermekeknél
Illóolaj: borsmenta, bazsalikom, citrom
Lelki hatások: unalomból, vagy érdektelenségből kifolyólag mindig máson jár az esze. Ez a természetes reakció lesüllyed a tudattalanba, hogy majd egy kórkép kapcsán újra felszínre törjön. Ellenállás a teljesítménykényszerrel szemben, a gyermek nem képes alkalmazkodni a normákhoz.
Megoldás: testre szabott segítség szükséges, keltsük fel érdeklődését a dolgok iránt, hogy azokban kiélhesse magát. Válasszunk más iskolatípust. Hallgassunk a belső hívásra, találjuk meg hivatásunkat.
Koponyaalapi törés
Lelki hatások: veszélyeztetett a kommunikáció, és a vérellátás.
Megoldás: teret engedni minden külső, ismeretlen impulzusnak a fejben. Szembesülni a kőkemény valósággal. Készséggel lerombolni a gondolkodás, és a cselekvés elavult struktúráit. Inkább a számunkra veszélyt jelentő problémák megoldásán törjük a fejünket.
Korai magömlés
Lelki hatások: rejtett agresszió, és tudat alatti bosszúvágy a partnerrel szemben. Az első szexuális élményünkkel lehet összefüggésben. Amikor önkielégítést végeztünk, bűnösnek éreztük magunkat, mert úgy gondoltuk, hogy a maszturbáció bűnös, tiltott dolog. Éppen ezért siettettük az ejakulációt. Az is lehet, hogy a teljesítménykényszer idegessé tesz, esetleg tartósan nyomaszt. Be akarjuk bizonyítani saját magunknak és a partnerünknek, hogy mire vagyunk képesek, azonban ez gyakran váratlan és aggasztó eredményeket hoz. El kell lazulnunk, és egy bűntudattól mentes és fesztelen közegben újra meg kell ismernünk, újra el kell sajátítanunk a szexuális örömök megélését.
Megoldás: jutalom, és sikerorientáltság nélkül meg kell tanulni adni, és kapni. A nagyvonalúság, és bőkezűség kifejlesztése. Kreatívvá válni az előjátékban. Tudatosan átélni a türelmetlenséget, és az agressziót. Hallgatni a szívünkre. Életünk más területei iránt is lelkesedni, és izgalmat találni bennük. Egyedül vagy a partneremmel közösen újra fedezzük fel az önkielégítés örömét, miközben a magömlés pillanatát próbáljuk meg minden alkalommal egyre inkább kitolni. Ezt felfoghatjuk egyfajta örömet okozó játéknak is.
Koraszülés
1. az anya esetében: fokozódó szülési fájdalommal járó immungyengeség következtében fellépő hüvelygyulladás.
Lelki hatások: tudat alatt, amilyen gyorsan csak lehet, meg szeretnénk válni a gyermektől, illetve a terhességgel járó felelősségtől. Titkolt vágy, hogy minél hamarabb életet adjunk a gyermeknek, minél előbb leválasztani a csecsemőt önmagunkról.
2. a gyermek esetében: menekülés, elmenekülni a nyomás alól, a szűkösségből, bátor kitörés, kíváncsiság.
Megoldás:
1. az anya oldaláról: nyíltan szembenézni elhamarkodott leválasztási igényünkkel, az elsietett döntésekkel. Az egyszer már felvállalt kötelességnek eleget tenni. Megtanulni elfogadni a korai ajándékokat.
2. a felnőtté váló gyermek oldaláról: megtanulni kivárni a megfelelő pillanatot. Felismerni, és elejét venni a menekülési igénynek. Észrevenni, hogy bizonyos esetekben túl korán akarunk megérkezni a helyszínre. A kíváncsiságot, mint pozitív tulajdonságot továbbra is ápolni, és megtanulni megfelelően alkalmazni.
Koszorúér-elmeszesedés
Lelki hatások: az érzelmek visszafojtása. A bal (női) oldal segélykiáltása. Megkeményedés, a női oldal kevesebb figyelmet kapott. A szívből fakadó érzések áramlása megreked, fennakad, és felgyülemlik. Túlértékeljük az én,és az akarat erőit. Dominanciára, és teljesítményre törekszünk. Félünk a kritikától, és a sikertelenségtől.
Megoldás: vegyük észre, hogy szívünk szenved az idő, és figyelemhiánytól. Nyugodjunk meg, hozzuk életünket, és szívünket összhangba. Engedelmeskedjünk szívünk halk rezdüléseinek, halljuk meg szívünk segélykiáltásait. Foglalkozzunk énünk félelmeivel, és szorongásaival. Lássuk be, hogy énünk áll az első helyen, és fontosabb számunkra, mint szívügyeink. Vállaljuk fel, hogy félünk, és gyűlölünk. Legyünk következetesek, és kemények önmagunkkal, egónkkal, és igényeinkkel szemben. Alakítsuk ki saját álláspontunkat. Koncentráljunk az élet lényeges dolgaira. Ismerjük fel, és fogadjuk el gyengeségeinket, és sebezhetőségünket. Állítsuk szívünket az élet, vagy a halál középpontjába. Legyünk nyitottak a szív igényeire. Gyakoroljuk az alázatot, és összpontosítsunk a lényegre.
Köhögés
Illóolaj: bazsalikom, fekete bors, cédrus, zsálya, eukaliptusz, gyömbér, levendula, majoránna, mirha, fenyő, rózsa, rozmaring, teafa, kakukkfű, jázmin
Fűszer: bazsalikom, izsóp, kakukkfű, szurokfű
Gyógynövény: mezei kakukkfű, szurokfű, fekete bodza, fehér akác, csalán, apróbojtorján, hárs
Megerősítés: Észrevesznek, és nagyon pozitív módon megbecsülnek. Szeretnek engem.
Lelki hatások: a köhögés távol tartja az embereket. Agresszív védekezés. Egyfajta irritációra utal. Legyen a köhögés akár torok vagy tüdő eredetű, mindenképp egy olyan idegi feszültséget érzünk magunkban, amely irritál minket, és amelytől meg akarunk szabadulni. Úgy érezhetjük, hogy egy bizonyos helyzet, vagy ember fojtogató számunkra. Frusztrációt élünk meg, legszívesebben üvölteni lenne kedvünk. A fájdalmainkat kiadnánk magunkból, azonban a neveltetésünk megakadályoz ebben. Ha köhögünk, akkor a köhögés által sikerül felszabadítanunk ezeket az érzéseket. Ezek az érzések a magány, a keserűség, a szomorúság, a meg nem értettség, a frusztráció, a bosszúság stb. Fel kell ismernünk, mi az, ami irritál bennünket, és ekkor a köhögésünk el fog tűnni. Az is lehet, hogy az énünk egy aspektusát vagyunk képtelenek elfogadni. Ha a köhögés makacsul, hosszabb ideig fennáll, akkor az azt jelenti, hogy nem tudjuk szabaddá tenni magunkat. Szamárköhögés: súlyos teher alatt görnyedni, jajveszékelni. Torokköszörülés: mondani akarunk valamit, de nem merjük őszintén kimondani.
Megoldás: tanuljunk meg hangot adni saját véleményünknek. Vegyük tudomásul, hogy valami agresszív teher nyomasztja a lelkünket. Tudatosan vezessük le agressziónkat. Vitázzunk, veszekedjünk, kiáltsuk ki az egész világnak, ami a lelkünket nyomja. Szálljunk bátran vitába. Inkább vitatkozzunk, mint hogy lenyeljük a dühünket. Emelt fővel, bátran járjuk utunkat, és oldjuk meg problémáinkat abban a szent pillanatban, amikor azok felmerülnek, semmit se halogassunk. Jó lenne, ha szánnánk időt arra, hogy felfedjük ingerlékenységünknek az okát, hogy végül képesek legyünk az irritáló helyzetek korrigálására, és jól érezzük magunkat azokkal a szituációkkal kapcsolatosan is, amelyeket el kellene fogadnunk.
Köldök
Lelki hatások: a köldöktájékot érintő fájdalom arra utal, hogy ahelyett, hogy magunkra koncentrálnánk, mások felé is nyitnunk kellene. Az is lehetséges, hogy épp most vágjuk el a köldökzsinórt, amely az anyánkhoz vagy a családunkhoz kötött. A köldököt érintő elváltozás vagy kellemetlenség valami olyan, számunkra létfontosságú dologra utal, amelyet nem kapunk meg, vagy ellenkezőleg, valami olyasmit jelez, amitől meg akarunk szabadulni, mert már elhasználódott, vagy túl nagy mennyiségben kapjuk, ami talán már nem is előnyös a számunkra.
Megoldás: tanuljuk meg alázattal elismerni az erényeinket, s így nem fogjuk magunkat a világ közepének tekinteni, és tegyük lehetővé magunk számára, hogy meglássuk azt a szépséget, amely minden lényben és minden dologban benne rejlik.
Köldöksérv
1. újszülötteknél: ordításával saját határait szeretné átlépni. Regresszióra való hajlam.
2. felnőtteknél: az archaikus érzések hatása alá kerültünk. Nem tudjuk kielégíteni alapszükségleteinket. Megpróbálunk visszatérni a régi szép időkbe.
Lelki hatások: mély sajnálatot és csalódást érzünk amiatt, hogy el kellett hagynunk az anyaméh puha és biztonságot jelentő környezetét. Azt érezzük, mostantól egyedül kell boldogulnunk, és nagy erőfeszítéseket kell tennünk annak érdekében, hogy az általunk kitűzött célokat el tudjuk érni, és amelyek így hirtelen sokkal kevésbé lelkesítőek számunkra.
Megoldás: visszacsatolás a kezdetekhez. Tudatos visszatérés a korábban szerzett élményeinkhez, tapasztalatainkhoz, és a még függőben lévő dolgok feldolgozása. Járjunk új utakon, miközben régi tapasztalatainkra támaszkodunk. Keressünk új dolgokat önmagunk számára, hallgassunk az ösztöneinkre. Fogadjuk el, hogy minden hatalmunk, s erőforrásunk megvan a céljaink eléréséhez, és hogy az élet maximálisan támogat minket.
Könnyezés
Lelki hatások: tudattalan sírás. A lélek vize kicsordul.
Megoldás: törődni a lelkünkkel. Rálelni a könny belső forrására, és megmerülni benne. A túláradó lélekenergiát a lélek szintjén, könny formájában átélni.
Könyök
Lelki hatások: a mozdulatok szabadságát és a hajlékonyságot jelképezi, hogy mennyire vagyunk képesek könnyedén irányt változtatni új helyzetek, élethelyzetek során. A kar hajlékony és könnyed mozdulata az, amely lehetővé teszi, hogy kreatívak legyünk, és hogy a mindennapi gesztusaink finomak legyenek. A könyök merevsége és fájdalma, a rugalmasság hiányát, vagy attól való félelmet tükröz, hogy egy nekünk nem tetsző helyzet foglyává válunk. Mivel a könyök a cselekvéssel van összefüggésben, valószínűleg merevek vagyunk, és elítéljük azokat az embereket, akik másképp viselkednek, mint mi, és akik megkérdőjelezhetik a szokásainkat. Nem akarunk irányt változtatni, ami akadályozza a szív energiáját, és ez egészen a könyökízületig kihat. Két egészséges könyök lehetővé teszi azt is, hogy egy másik embert a karjainkba zárjunk. Több energiát is belefektethetnénk abba a munkába, amit el szeretnénk végezni. Így könnyedén fogadjuk majd el az életet, annak számos változásaival együtt..
Megoldás: maradjunk nyitottak a szeretetre, ami segítségünkre lesz abban, hogy a mindennapjaink tapasztalatait, élményeit könnyebben, agresszivitás nélkül, rugalmasan és nyitott szellemmel élhessük meg.
Köröm
Drágakő: ónix
Megerősítés: Biztonságosan kinyújtom a kezemet.
Lelki hatások: a körmöket akkor támadja meg betegség, vagy akkor jelenik meg elváltozás, ha az eddigi elfoglaltságunk vagy irányunk éppen változás előtt áll, és nehezen nézünk szembe ezzel a változással. Így a körmök azt a védelmet képviselik, amit a körülöttünk történő dolgokkal kapcsolatosan érzünk. Van választásunk, hogy a körmeinket negatív célokra használjuk fel, vagy pozitív célokra, a kézügyességeinket kamatoztató kreatív dolgokra. Bármely energiát használjuk is fel, képet kapunk ezek állapotáról, ha szemügyre vesszük a körmeink állapotát.
Megoldás: az életért folytatott
küzdelem, az agresszió kifejezésre juttatása. Mohó vágy, hogy megkaparintsunk valamit.
Körömágygyulladás
Illóolaj: bergamott, teafa, levendula
Lelki hatások: ha a kezünk ujjait érinti az elváltozás, akkor nehezen visszük előre a dolgokat, a mindennapok részleteit illetően, míg a lábujjak inkább a jövő részleteit jelképezik. Passzívak és közömbösek vagyunk, és a cselekvési energia, amelynek kifejezésre kell jutnia, a kéz, és lábujjainkon át akar eltávozni belőlünk. Szükségünk van arra, hogy ezeket az elnyomott és kártékony gondolatokat, érzelmeket kiadjuk magunkból.
Megoldás: teremtsük meg a vitalitás, és az agresszió alapjait. Éljük meg tudatosabban életünk azon területeinek konfliktusait, ahol körmünk szakadtáig kellene harcolnunk. Tanuljuk meg megmutatni karmainkat. Kaparjuk ki a gesztenyét, amire az életben szükségünk van. Teremtsük meg először a belső biztonságot, hogy nyugalommal, erőnk teljében, és bátran tudjunk szembenézni a kihívásokkal.
Körömgomba
Lelki hatások: túl gyengék vagyunk ahhoz, hogy megmutassuk karmainkat, és megvédjük az életünket. A gombáknak elsősorban élettelen dolgok esnek áldozatul.
Megoldás: kössünk kompromisszumokat. Csökkentsük a szellemi-lelki védekezést, így a testet tehermentesítjük, és az képes lesz növelni védelmi erejét. Tudatosan állítsuk magunkat naponta választás elé.
Körömrágás
Megerősítés: Biztonságos dolog számomra felnőni. Most örömmel, és könnyedén kezelem a saját életemet.
Lelki hatások: félelem az agressziótól. Az agresszió elfojtása. Nagy, belső idegességről árulkodik. A körömrágás utalhat olyan bizonytalanságra is, amelyet annak kapcsán érzünk, hogy nem érezzük magunkat képesnek arra, hogy azok legyünk, vagy azt tegyük, amit mások elvárnak tőlünk. Ha egy gyermek rágja a körmét, akkor lehetséges, hogy az egyik szülővel szemben érez dühöt vagy frusztrációt, bár ez a helyzet felnőttként is előjöhet. Lehet, hogy képtelennek érezzük magunkat arra, hogy kézbe vegyük saját életünket, nem vagyunk elég jók saját magunk számára, azt szeretnénk, ha mások foglalkoznának velünk. Az is lehet, hogy elfojtjuk az agresszivitásunkat, felhígítjuk az érzéseinket, és az általunk nem kifejezett érzelmeink túlcsordulnak. Dacolás a szülői korlátokkal. Aki saját agressziójától tartva lerágja a körmét, szimbolikusan hatástalanítja saját fegyverét. A rágás során már felhasznál valamennyit saját agressziójából, ezt azonban kizárólag saját maga ellen fordítja. Saját agresszióját harapja le. Ha egy gyermeknél körömrágás lép fel, az azt jelenti, hogy olyan fázisban van, amikor nem meri agresszióját a külvilágban kinyilvánítani. Meg kell kísérelnünk a gyermek számára olyan életteret teremteni, melyben agresszióját, és bűntudatát bátran kiélheti. Ha a gyermek megtanulja, hogyan kell megvédenie magát, ahelyett hogy szülei félelmét respektálja, a körömrágást jószerivel leküzdötte.
Megoldás: fogjuk vissza a kifelé irányuló fizikai agresszióinkat. Ismerjük el, hogy visszariadtunk az élettől. Kifelé legyünk védekezőbbek, befelé bátrabbak. Álljuk meg helyünket az életben, mutogassuk belső karmainkat. Jobban tesszük, ha minden érzelmeinket kifejezésre juttatjuk, és a saját biztonságunkat és bizalmunkat saját magunkban keressük.
Köszvény
Drágakő: gyémánt, kunzit
Illóolaj: bazsalikom, kamilla, édeskömény, citrom, rozmaring, kakukkfű
Fűszer: boróka
Gyógynövény: erdei málna, erdei szeder
Megerősítés: Teljes biztonságban vagyok. Megbékéltem önmagammal, és másokkal.
Lelki hatások: a meg nem oldott problémák az ízületekben telepednek le, és fájdalmasan akadályozzák a mozgást. A feszültség okozta csomók fájdalmasan betolakodnak a tudatba, míg végül a gondolkodás is savassá, valamint agresszívvé, és dühössé válik. Háttérben lelki keserűség áll, melynek oka egy olyan helyzet feldolgozásának elutasítása, ami tudat alatt nyomaszt bennünket, testi szinten pedig oly módon jelentkezik, hogy a vér és a sejteket nedvesen tartó folyadék eltolódik a savasság irányába. Kezelnünk kell minden olyan problémát, konfliktust, amely zavar bennünket, amelyet elutasítunk vagy megmérgezi életünket. Tegyük fel a kérdést: melyik érzelmi szituáció az, amely felemészt, és ilyen nagy keserűséggel tölt el bennünket? Talán éppen olyan élethelyzetet élünk meg, amely az édesanyánkhoz fűződő kapcsolatunk fájdalmas emlékeit hozza felszínre. Vagy a gyermekeinkkel, barátainkkal, esetleg olyan munkatársakkal szemben érzünk elégedetlenséget, akikhez anyai vagy "szinte anyai" viszony fűz. A vér szállítja az örömöt, ezért ezek a betegségek arra utalnak, hogy az élettel szemben érzett keserűséget nagyon mélyen és intenzíven éljük meg. Az anyagcsere okozta savasság arra utal, hogy az életet keserű dologként éljük meg. A légzési acidózis azt jelenti, hogy a légzés során nem megfelelően választjuk ki a szén-monoxidot, ebben az esetben inkább a környezetünkkel, a minket körülvevő emberekkel szemben élünk meg keserűséget. A tejsavas acidózis pedig a vérben található tejsav túl nagy mennyiséget okozza. Gyakran a kezeket, csuklókat, az ujjakat, a térdeket, a bokákat és néha a könyököket is érinti. A húgysav felhalmozódása arra utal, hogy olyan negatív érzéseket tartunk vissza, amelyeknek egyébként a vizeletbe kellene kiürülniük. Így a hozzáállásunk megkövesedése gondolatsémákat hoz bennünk létre, amelyek az eredendően könnyed mozgásunkat fájdalmas és ügyetlen mozdulatsorrá degradálják. A testünk ugyanolyan merevvé válik, mint a gondolataink. Nagyon türelmetlenek tudunk lenni, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy szeretnénk. Arra van szükségünk, hogy domináljunk, uralkodjunk, hogy teljes mértékben irányításunk alatt tartsuk az életünket, ami néha igen nehéz lehet. A köszvény általában vagy az olyan embereket sújtja, akik nagyon ambiciózusok és merevek, vagy az olyanokat, akiknek nincs egyetlen céljuk sem, és a jövő nem hozza őket lázba.
Megoldás: feltétlenül meg kell oldani azokat a problémákat, amelyek oly sokáig idegesítettek minket. Legyünk talpraesettek, harcra készek, kijelentéseink legyenek vitálisak, céltudatosak. Vegyünk tudomást az életünk szabad folyását gátoló konfliktusokról, hogy végül megoldhassuk azokat. Fedezzük fel, hogy melyek azok a problémák, amelyek agressziót váltanak ki belőlünk, és nyíltan oldjuk meg őket. A betegség által ránk erőltetett nyugalmat használjuk ki a belső aktivitásra, harcoljunk a meg nem élt, ki nem mondott, fel nem oldott problémák megoldásáért. Nézzünk szembe bátran belső konfliktusainkkal, és juttassuk azokat kifejezésre nyíltan, és harciasan. El kell fogadnunk, hogy az élet különböző helyzeteit a szívünkkel vizsgáljuk és kezeljük, még akkor is, ha azok irritálnak vagy nyugtalanítanak bennünket. Az elfogadással és befogadással (tudatos nyitással a világ felé) elkerülhetjük ezeket a betegségeket, melyeknek nemcsak megélése, de kezelése is fájdalommal jár. Oldjuk meg az élet kínálta szituációkat, hogy több örömben legyen részünk, szabadnak érezhessük magunkat, és belső békére leljünk. Meg kellene tanulnunk a többieket is élni hagyni ahelyett, hogy uralkodni akarnánk, bíznunk kellene az életben ahelyett, hogy irányítani, uralni akarnánk azt, és a merevségünk helyett rugalmasabbnak kellene lennünk magunkkal és másokkal szemben. Nem kell többé belső konfliktust megélnünk, az élet örömei és a kötelességek, feladatok között őrlődve. Jobban tennénk, ha több szeretetet engednénk be magunknak, azért, hogy kiegyensúlyozzuk és felszabadítsuk a negatív, fájdalmas, bántó vagy dühödt érzéseinket, és ezáltal újra szabadon mozoghassunk, szabaddá váljunk, jól érezzük magunkat a bőrünkben.
Kötőhártya gyulladás
Drágakő: topáz
Illóolaj: kamilla, levendula, citrom, rózsa
Megerősítés: A szeretet szemével látom a dolgokat. Van harmonikus megoldás, amelyet most elfogadok.
Lelki hatások: konfliktus a szembenézés, és az elfordulás között. Becsukjuk a szemünket, nem nézünk szembe a konfliktussal, struccpolitikát folytatunk. Fájdalmat okoz valaminek a belátása. Tudat alatt nem vagyunk hajlandóak egy olyan helyzetet, vagy eseményt meglátni, amellyel nem vagyunk összhangban, vagy amely sért minket. Ez minket frusztráció, irritáció és lázadás megéléséhez vezet. Számunkra előnyösebb, ha időszakosan szinte megvakulunk, mivel az, amit látunk, szenvedést okoz számunkra.
Megoldás: a gyermeteg konfliktuskerülési módszerek felderítése, és ezzel egy időben nyugalmi időszakok biztosítása szemünk pihentetésére. Bátran odanézni, tekintetünket nem elfordítani. Vállalni a nyílt konfliktushelyzeteket, vagy tudatos, szándékos elfordulást. Meg kell tanulnunk összekapcsolni a belső, és a külső valóságot. Szembenézni az élettel, és annak konfliktusaival. Hagyjunk magunknak időt arra, hogy megálljunk, és fogadjuk el, hogy szembe kell néznünk a minket zavaró helyzetekkel, és tegyük fel magunknak a kérdést, hogy ez miért alakulhatott ki.
Kötőszövet
Drágakő: füstkvarc, rubelit, rózsaszín turmalin
Lelki hatások: mivel hajlamosak vagyunk önmagunk alulértékelésére, fontossá és hasznossá kell tennünk magunkat. Gyakran érezzük magunkat szabadságunkban korlátozottnak, s gyakran teszünk másokat felelőssé a bajainkért. Gyűlölködővé válunk, s nehezen bocsátunk meg.
Megoldás: jobban tesszük, ha kommunikáljuk a környezetünk felé a lelkiállapotainkat, szükségleteinket. Ez segíthet abban, hogy megismerjük önmagunkat, hogy az életünket végre kézbe vehessük, és olyan segítséget kérjünk, amire szükségünk, és amihez jogunk van.
Középfülgyulladás
Illóolaj: citrom
Agresszív konfliktus a középfül nyálkahártyáján. Hirtelen fellépő fülfájás. Hidegrázás, láz. A védekező rendszer riadóztatása. Nagyothallás: nem akarunk hallani, engedelmeskedni. Gennyfolyással járó dobhártya-átszakadás: a dobüregben lévő túlnyomás ily módon kerül levezetésre.
Megoldás: járjuk körül alaposan a hallás, meghallgatás, és engedelmeskedés témakörét. Tárjuk fel a témát összes lehetőségével együtt. Valakire hallgatni, vagy a fülünket teljesen bezárni. Tanuljunk meg kifelé hallgatni, de befelé is füleljünk. Engedelmeskedjünk másoknak, és saját belső hangunknak. Engedjük, hogy alaposan helyrerázzanak, és harcoljunk minden erőnkkel az engedelmességért. Tanuljunk meg bölcsen elhatárolódni.
Közlekedési baleset
Lelki hatások: agresszívebb összetűzések keresése. A körülmények függvényében offenzívabb közeledési kísérletet teszünk, vagy engedjük megtörténni az eseményeket.
Megoldás: a baleset eseményeinek értelmezésekor vegyük figyelembe aktuális élethelyzetünket. Csökkentsük életünk tempóját.
Krónikus betegségek
Megerősítés: Hajlandó vagyok változni, és fejlődni. Most biztonságos, új jövőt teremtek.
Lelki hatások: állandó konfliktus, patthelyzet. Félelem, tetteink következményeitől, és a felelősségtől. Hiányzik a bátorságunk, erőnk a döntéshozatalhoz. Reménytelenség a gyógyulást illetően, ami gyakran megkeseredettséggel, egészen extrém esetekben gonoszsággal, gyűlölködéssel, az élet gyűlöletével párosul, s ezek mind az árnyoldal energiáinak feldolgozatlan, zavaró jelenlétére utalnak. Akkor fejlődik ki krónikus betegség, amikor elutasítjuk a fejlődést, attól való félelmünkben, hogy a jövő vajon mit tartogat a számunkra. Bármilyen legyen is a krónikus betegség, amit bevonzottunk magunknak, feltehetjük a kérdést, hogy vajon mi volt az, amiről úgy éreztük, nem vagyunk képesek változtatni rajta. Az életünknek melyik aspektusával kapcsolatban gondoltuk ezt. Milyen előnyöket nyújthat nekünk ez a betegség, a környezetünk által nyújtott pluszfigyelmet, vagy az élettel kapcsolatos elveink, álláspontjaink megváltoztatásával szembeni ellenállásunk megerősítését? Kétségkívül a passzivitás a legkönnyebb megoldás számunkra, mert úgy tűnik, hogy nincs más megoldás, mint leereszteni a karjainkat.
Megoldás: megtanulni kibírni, elviselni a nehézségeket. Kerülni a megszokott reakciókat, mivel azok a konfliktus örökké tartó konzerválásához vezetnek. A megrekedt, zátonyra futott élethelyzeteket mozgásba hozni, a túlságosan hektikus problémánál nyugalomról gondoskodni. Kifejleszteni magunkban az együttérzés képességét, mivel a másik oldalnak is igaza van. Viselni saját döntéseink felelősségét. Megtalálni a középutat, harmóniát. Meggyógyulni, tudatossá válni. Kihívás számunkra az, hogy újra kézbe vegyük saját életünket, hogy tudatunkat kinyissuk arra a gondolatra, hogy minden lehetséges. Ha abból a gondolatból indulunk ki, hogy minden lehetséges, meg fogjuk találni azokat a megoldásokat, amelyek ha nem is vezetnek el mindig a teljes gyógyulásig, segítségünkre lesznek a fizikai, mentális és érzelmi egészségi állapotunk javulásában.
Krupp
Megerősítés: A megértésem világos, és hajlandó vagyok együtt változni az idővel. Biztonságban vagyok.
Lelki hatások: nem érjük be semmivel, teletömjük a torkunkat mindennel. Fulladásveszély, a torok teljesen megduzzad, belső önfojtás. A duzzadástól, és rekedtségtől már kiabálni, a megduzzadt terület fájdalmai miatt pedig nyelni se tudunk. Képtelenek vagyunk lélegezni. Az a veszély fenyeget, hogy a fej, és test közötti kapcsolat megszakad.
Megoldás: határozott összetűzések keretében harcoljunk a túlélésért, védekezzünk, vívjuk meg a harcot a hangok, és a nyelés területén. Véleményünket fogalmazzuk meg nyíltan, és érvényesítsük is. Hangoljuk össze a fej, és a test többi részének igényeit. Szabaduljunk meg az agressziótól azáltal, hogy utat engedünk neki.